Po osobním, telefonickém nebo FB objednáni v salonu se Vás zeptáme, o jakou rasu psa se jedná,  jak je starý Váš pes, co pro Vás a Vašeho psa mužeme udělat - zda budete chtit kompletní úpravu psa(2-5hodin stříhání, koupání, česání, foukání) nebo častečnou úpravu bez koupání, zda budete chtít střih dle standardu plemene nebo Váš vlastní.

K péči o srst používáme profesionální kosmetiku PSH nebo veterinární kosmetiku Iv San Bernard. Samozřejmostí je i poptání zdravotního stavu zvířete např. kožní problémy, srdeční potíže, alergie a jiné .... . V případě, že budete chtít psa pouze částečně upravovat, tedy bez koupání (neplatí pro trimované psy), prosíme Vás o důkladné vykoupání stříhaného psa (šampón použít minimálně 2x, koupat psa teplou vodou a na závěr použít kondicionér a následné vyfoukání, vyčesání.

Za nepříznivého počasí Vás žádáme, aby Váš pes dorazil do salónu čistý. Hlavním důvodem je, že se velmi rychle tupí nůžky a stříhací hlavy.

  Se štěnětem byste měli přijít co nejdříve (3 měsíce +), aby si pomalu a postupně zvykalo na úpravu. Vy doma jej pak pravidelně češte hřebenem i kartáčem, tím ho zároveň masírujete a prokrvíte mu pokožku. Docílíte tím také toho, že Váš pejsek nebude zbytečně vystresovaný při úpravě a „wellness“ bude mít za odměnu. Často se stává, že majitelé si nevědí rady a do salonu přijdou až s půlročním štěnětem, kdy se mu ale už většinou mění srst a štěně je značně zacuchané.  

DRSNOSRSTÁ PLEMENA


Psi s hrubou (drsnou) srstí se upravují trimováním, tj. bezbolestným vytrháváním odumřelé srsti (pesíků) . Pravidelným trimováním (u štěněte už od 3 měsíců) podporujete růst nové srsti, čímž se zlepšuje i její kvalita. Trimovaný pes je velmi nenáročný na další údržbu, méně líná, navíc v takto udržované srsti se minimálně udržují nečistoty. Dva až tři týdny před trimování psa vykoupejte, samozřejmě nechoďte se psem ušpiněným od bláta a jiných nečistot – stačí ho opláchnout vlažnou vodou a vysušit. Po vytrimování vám psa sami vykoupeme. Při použití strojku srst měkne a stává se vlnitou a méně odolnou vůči vnějším vlivům (prach, déšť, sníh, mráz, slunce…) Někdy dříve, jindy později barvy blednou a přirozená výměna srsti je potlačena. Určitě proto DOPORUČUJEME psy trimovat!

Dlouhosrstá plemena

Vyžadují o něco více péče než ta hladkosrstá. Už od malého štěněte byste měli psa pozvolnou a nenásilnou formou učit, že koupání, fénovánía česání je dobrou zábavou, která ho bude provázet celý život. Snažte se postupovat s klidem, ale zároveň důsledně! Češte ho na stole nebo na vyvýšeném místě, aby si zvyklo na “salónní“ zacházení. Uvidíte, že se Vám péče o Vašeho čtyřnohého parťáka vyplatí. Spokojenost bude na všech stranách, v podstatě u nás! První stříhání je dobré absolvovat už ve třech měsících , aby si štěně postupně zvykalo na zvuk strojku, fénu, na práci s nůžkami, kartáčem, hřebenem. Pokud pes není zvyklý na česání a manipulaci s jeho srstí, je dost neklidný a při úpravě může dojít i k jeho poranění. Takové psy bohužel není možné hezky a kvalitně ostříhat.
OZONOTERAPIEPerličkové léčebné koupele s ozonem- OZONOTERAPIE  působí na celkové zdraví   Vašeho pejska, především však na imunitní systém kůže. Aromaterapie navíc příznivě ovlivňuje psychické pohodlí Vašeho miláčka. Tlakové vodní masáže, dokáží uvolňovat mnohé problémy s páteří a pohybovou soustavou. Každý z nás dobře ví, jak krásná  a uvolňující je tato relaxace, která ojedinělým způsobem působí na naší psychiku, uvolňuje a zmírňuje stresové napětí, příznivě ovlivňuje zdravotní, ale především kožní potíže.

  Psí kůže totiž absorbuje veškeré látky 5 až 8 x víc, než lidská a proto se v žádném případě nesmí pro psy používat perličková ozónová lázeň pro lidi. Jde o to, že O3 pomáhá, pokud je v bublinkách ve správném nasycení. V případě přesycení už to není o léčení. Proto, pokud máte doma lidskou perličku s ozónem, používejte jí pro sebe, ale pro pejska jí nepoužívejte! O3 je zázračným pomocníkem v léčebných metodách a ve světě jej veterinární dermatologové velmi rádi zařazují do léčebných programů, protože díky působení bublinek prosycených O3 se celá léčba zefektivní a urychlí. Je známo, že v některých případech kožních nemocí ani nelze bez bublinek s O3 docílit léčebných úspěchů. Velmi jemné vyhřáté bublinky dokáží proniknout i přes bohaté osrstění až na samotnou kůži psa. Tak dokáží ošetřit ne jen srst, ale hlavně kůži psa. Drobné vyhřáté bublinky vháněné pod tlakem do vody jemně masírují kůži, otevírají póry a O3 prostupuje do kožních pórů, kožní škáry, folikulů a vlásečnic v kůži i v podkoží. O3 okysličuje přes vlásečnicové stěny krev a roznáší ji do všech orgánů v těle. Proto mají tyto koupele blahodárný vliv ne jen pro kůži samotnou, ale působí na harmonii celého vnitřního prostředí ošetřovaného zvířete. Je samozřejmé, že nejsilnější léčebné účinky jsou hlavně v kůži a podkoží. Pejskům tak lze pomáhat v řadě kožních onemocnění, kde jak už se psalo, dostává se do pórů, folikulů, které jemným způsobem vymývá a dezinfikuje (plísně, kvasinky, bakterie, viry), dokáže usmrtit i některé z řady parazitů, nebo jejich vývojová stádia. Pronikáním O3 do podkoží, prokysličováním a roztahováním vlásečnic a zvýšeným prokrvováním zpomaluje proces nadměrného, či chronického línání a výrazně podporuje růst srsti, proto se využívá především v léčení alopecií, různých typů seborey, pomáhá v hojení ran po operaci, dokonce je vhodným pomocníkem v léčbě některých úporných hnisavých, mokvavých  procesů kůže. O3 vynikajícím způsobem ošetřuje kůži po trimování. Není pravdou, že po trimování se kůže nemá čistit, ba právě naopak, vyčištění kůže a folikulů po trimování by mělo být naprostou samozřejmostí a věnovat mu více pozornosti.

Tato lázeň po trimování opravdu ošetří folikuly na té nejvyšší úrovni a zabrání tak vniknutí choroboplodných zárodků dovnitř. Tuto základní perličkovou masážní koupel lze nadále doplnit řadou přidaných speciálních olejů a balzámů, kterými lze účinnost koupele ještě více soustředit na některé kožní nedostatky, poruchy, nebo onemocnění.   Lze také přidat aromaterapii,  která je stavěná především pro účely perličkové a ozónové lázně a příznivě ovlivňuje psychiku psa, svědivost kůže, omezuje tvorbu lupů, příznivě působí na seboretické stavy apod. Pro kloubové a svalové potíže lze také použít speciální tlakovou vodní masáž, která dokáže velmi jemným způsobem přiměřeně teplou vodou (může být obohacená o minerály, oleje, masky) masírovat a uvolňovat tak známé a bolestivé svalové napětí. Tato tlaková vodní masáž spojená s ozónem a uvolňujícími olejíčky a balzámy potom působí přímo zázračně na pohybovou soustavu vašeho pejska. (Tlakovou masáž plánuji v nejbližších měsících.) Dokonce v pooperačních aplikacích perličkové masážní koupele jsou zaznamenány vynikající výsledky s rychlým a kvalitním hojením ran bez hnisavých ložisek. Přístroj má sadu před nastavených základních programů a sám si podle nastavení určitého programu řídí teplotu bublinek, množství ozónu, časové rozložení práce s bublinkami i vypnutí přístroje. Jistě Vás napadne, že při léčení pejsků může dojít ke kontaminaci prostředí a právě i s tímto výrobce počítal a vytvořil program pro sanaci celého prostředí. Při sanaci prostředí proudí z přístroje takové množství O3, které dezinfikuje vše, co se tam nachází.

Přístroj po tuto dobu troubí, aby upozornil, že ozón v místnosti je přes zdravotní limit a tudíž není dobře po tuto dobu v místnosti setrvat. Pak se místnost musí důkladně vyvětrat a poté se může opět v práci pokračovat. Sanace prostředí se proto doporučuje vždy na závěr pracovní doby a trvá hodinu. Proč je O3 natolik účinný? Protože v této čisté formě má 3000x silnější dezinfekční účinky, než samotný chlór. Ale nemusíte se obávat, protože při spuštění léčebného programu přístroj pouští do bublinek pouze přísně limitované množství, které pejskům pomáhá v léčbě. Přístroj lze na doporučení lékaře nastavit ručně do jiného léčebného programu tak, aby se v zájmu psího pacienta  více zkvalitnila léčba.   Na co lze perličkovou koupel s ozónem doporučit? zlepšuje krevní oběh a upravuje srdeční arytmii hluboce čistí kožní póry a uvolněné folikuly, má detoxikační účinky a výrazně   posiluje imunitní systém kůže po trimování vymývají prázdné chlupové cibulky a tím  napomáhají ke kvalitní tvorbě  zdravého a silného chlupu vzhledem k tomu, že z podkoží a svaloviny odvádí CO2 a kyselé zplodiny, snižuje svalové napětí,  ovlivňuje i usazování kyselin v kloubech a tím působí při revmatických potížích a  artritýdě. jsou vhodným doplňkovým léčebným procesem  v řadě  onemocnění. O3 obsažený v bublinkách roztahuje vlásečnice v kůži i v podkoží a okysličují krev. Tím  stimuluje celý krevní oběh i srdeční činnost, usnadňují dýchání a pracovní režim všechvnitřních orgánů. Protože jsou perličkovou masáží s ozónem posilovány vlásečnice zásobující chlupové    cibulky, příznivě ovlivňují stavy nadměrného línání, alopecie, seborey -hnisavá ložiska v perličkové lázni s ozónem ustupují a dají se ošetřit přísadamiv podobě léčebných olejíčků.

Výrobce použití šampónů do perličkové koupele nezakazuje, ovšem ani příliš nedoporučuje a to pro nadměrnou pěnivost. Pro opravdu hodně zanedbané pejsky lze s opatrností doporučit pouze vybrané šampóny. 


CENÍk

Kompletní úprava psa    ( 1,5- 5 hodin)

Malý pes.......................................450Kč - 600Kč

Střední pes..................................600Kč - 750Kč

Velký pes...................................1200Kč - 1500Kč

Obří plemena '................................1500Kč-2000Kč

(koupání, foukání, stříhání, vytrhání uší, ostříhání drápků)

Trimování,vyčesávání psa  1hod 350Kč


Preventivní čištění uší bylinným extraktem.............. +50 Kč

Ostříhání drápků.......................................................40Kč

Vytrhání uší..............................................................60Kč


Příplatek za zablešeného psa a deratizaci plochy….200Kč - 600Kč

SPA procedury

Ozonoterapie …………………………………………………. od 500Kč

 

Malý pes       - do 30cm v kohoutku

Střední pes   - do 45cm v kohoutku

Velký pes      - nad 45cm v kohoutku

  • CENY A ČASY JSOU POUZE ORIENTAČNÍ, ZÁLEŽÍ NA KVALITĚ SRSTI A POVAZE PSA
  • AGRESIVNÍ PSI ZA PŘÍTOMNOSTI MAJITELE SE 100% PŘIRÁŽKOU